Online rezervácia
Sprievodca rozlúčkou s chĺpkami: ktorá metóda je pre vás najvhodnejšia?

Sprievodca rozlúčkou s chĺpkami: ktorá metóda je pre vás najvhodnejšia?

25. septembra 2017

V dnešnej dobe existuje toľko spôsobov, ako odstrániť chĺpky, že už ani samé nevieme, či je to požehnanie alebo kliatba! ☺ Každá pokožka je iná, chĺpky tiež, a preto sme pre vás pripravili malú rekapituláciu najobľúbenejších metód a ich výhod a nevýhod.

Laser

Laser mieri priamo na vlasový folikul, kde znemožní ďalší rast chĺpka. Existuje množstvo druhov týchto prístrojov, a ak sa už rozhodnete investovať, radíme kvalitu v salóne. Domáce lasery nie sú veľmi účinné, čo je logické, keďže musia byť bezpečné pre používanie bez školenia.

Laser je vhodné riešenie, ak chcete preriediť alebo úplne zničiť porast na nohách, rukách, v podpazuší alebo na chúlostivých miestach. Spása pre ľudí s nepoddajnými či zarastajúcimi chĺpkami.

Výhody: Efektivita, efektivita & efektivita. Lepší spôsob zatiaľ neexistuje. Výsledky sú po niekoľkých sedeniach trvalé – do salóna po úvodných ošetreniach stačí prísť raz za rok a máte pokoj na celý život.

Nevýhody: Jednorazovo vyššia cena, bolesť (nie však u nás), nevhodné pre svetlé chĺpky (opäť nie náš prípad ☺), nevhodné pre tmavú pokožku.

Elektrolýza

Tenučká ihla prenikne priamo ku korienku, kde ho elektrickým impulzom navždy naruší. Chĺpok potom možno celý aj s folikulom vytrhnúť a na danom mieste už nikdy nenarastie. Keďže každý chĺpok treba zničiť zvlášť, odporúčame elektrolýzu len na malé oblasti, napríklad na tvári. Veľmi populárna je napríklad pri obočí.

Výhody: Trvalý výsledok.

Nevýhody: Časovo veľmi náročná metóda a preto nie vhodná na veľké plochy, mierne bolestivá, môže spôsobiť krátkodobé opuchnutie.

Holenie

Žiletky a strojčeky asi nemusíme rozoberať – chĺpky skracujú, no neničia. Ak preferujete toto riešenie, nepodceňujte penu na holenie a hydratačné prípravky, inak si to vaša pokožka odnesie.

Výhody: Holenie je cenovo dostupné a rýchle.

Nevýhody: Holenie vydrží veľmi krátko, dráždi pokožku a chĺpky majú tendenciu zarastať.

Vosk

Auččč ☺ Natriete sa voskom, na ktorý sa prichytia chĺpky a ten spolu s nimi potom z kože doslova strhnete. Bolí to, ale za to je výsledok trvácnejší ako žiletka.

Výhody: Stačí opakovať raz za niekoľko týždňov.

Nevýhody: Bolesť! Tá vie byť veľmi nepríjemná najmä v intímnych oblastiach. Plus hrozia prípadné opuchy a zarastajúce chĺpky.

Depilačné krémy

Chemikálie rozpúšťajú bielkoviny v chĺpku, ktorý tak zoslabne a vypadne. Výsledok vydrží niekoľko týždňov.

Výhody: Rýchle, cenovo dostupné riešenie, ktoré vydrží relatívne dlho.

Nevýhody: Množstvo chemikálií nepraje pokožke, preto neodporúčame používať na intímnych miestach.

Najlepšie je najprv vyskúšať na malom kúsku kože, a ak spozorujete opuchy, svrbenie či začervenanie, vyberte si radšej iné riešienie.

Vytvárame dostupný luxus.
Objavte našu ponuku.