Online rezervácia
Prečo sa chĺpky objavujú aj na ženskej tvári a čo sa s tým dá robiť

Prečo sa chĺpky objavujú aj na ženskej tvári a čo sa s tým dá robiť

1. decembra 2019

Nájsť si prvýkrát chĺpky na brade nie je príjemná skúsenosť pre žiadnu dámu.

K ženskosti patrí hladká tvár. Nie je to nič nezvyčajné, ani nič za čo sa treba hanbiť. Zatúlané chĺpky, ktoré iní ľudia sotva spozorujú, sa skrátka občas objavia. Dokonca aj vo veľmi mladom veku.

Väčšinou ide o jav spojený s hormónmi v tele, v menšej miere môže ísť o zdravotný problém. Hormóny poháňajú rast vlasov aj ochlpenia, preto napríklad zmena hladiny ženského hormónu estrogénu môže vyvolať malé zmeny na tvári. Rast chĺpkov na brade môžu povzbudiť aj tieto veci:

Čo s tým? Ak máte hustejšie a tmavšie chĺpky, prípadne typ pokožky, na ktorej “svietia”, určite sa ich budete chcieť zbaviť. Môžete skúsiť domáce riešenia – pinzetou, voskom, niťou. Tie však nie sú trvalé a môžu byť bolestivé. Navyše tvár je najkrajšia a najvýstavnejšia časť tela, určite nechcete chodiť do spoločnosti s červenými fľakmi alebo maličkými jazvičkami.

Najlepší spôsob je zveriť sa do odborných rúk. Laserové ošetrenie je – ako často spomíname v našom blogu – dlhodobé, bezbolestné a efektívne.

Je tu ale aj elektrolýza alias elektrická ihla. Práve tá je ako stvorená na boj s chĺpkami na tvári. Kým na veľkých plochách tela ako sú nohy je ihla neefektívna (pretože odstraňuje chĺpky doslova jeden po druhom a je potrebných viac ošetrení), na tvári a brade je chĺpkov málo a preto sa dobre ničia aj s korienkami individuálne. Elektrolýza je okrem laseru asi najmodernejší spôsob ako sa zbaviť chĺpkov na tvári. Farba chĺpku na rozdiel od laseru nehrá žiadnu rolu.

Vytvárame dostupný luxus.
Objavte našu ponuku.