Online rezervácia
Plusy a mínusy elektrickej ihly

Plusy a mínusy elektrickej ihly

11. februára 2020

Už vieme, že laserová metóda je výborná, ale nie vždy stačí. Niekedy je lepšie siahnuť po elektrolýze, ktorá sa nazýva aj elektrická ihla (ona ihla je vlastne veľmi tenká kovová sonda, elektróda). Obe technológie sa dajú aplikovať na tie isté (aj citlivé) miesta tela ako napríklad podpazušie alebo oblasť bikín. A predsa sa používajú inak. To preto že fungujú inak.

Výhody elektrolýzy

Ihla so slabým prúdom ponúka najúčinejšie odstránenie chĺpku na trhu. Odstraňuje ho aj s korienkom (folikulom) a robí to veľmi dobre. Navyše na rozdiel od laseru sa dá použiť na všetky typy chĺpkov – laser nefunguje napríklad na sivé alebo blond chĺpky zbavené pigmentu (pretože ničí práve pigment). Elektrický prúd funguje na rôzne chĺpky na rôznych typoch pokožky.

Pretože sa ihlou postupuje od chĺpka ku chĺpku, hodí sa tam, kde sa nechcete ponáhľať, ale chcete postupovať opatrne a systematicky (napríklad pri obočí). Po elektrolýze sa vaša pokožka zvyčajne nepotrebuje nejak zvlášť zotavovať, nie je vystavená chemikáliám a ak sú chĺpky zničené – nemusíte sa objednávať v budúcnosti na ďalšie termíny. Úlohou elektrickej ihly je zabrániť ďalšiemu rastu chĺpkov.

Nevýhody elektrolýzy

Ako bolo povedané vyššie, individuálny postup ihlou je dosť pomalý. Elektrolýza nie je praktická ak chcete ošetriť väčšiu plochu tela (napríklad nohy), časovo aj cenovo sa to môže pretiahnuť (potrebujete viac návštev). Na väčšie plochy je skrátka lepší laser.

Aj elektrolýza môže niekedy vyžadovať viac termínov v salóne. Chĺpky sa nachádzajú v rôznej rastovej fáze a predchádzajúcim neodborným holením môže byť sťažené mierenie na korienok chĺpka. Pri tejto metóde sa ošetrenie nedá veľmi urýchliť. Je však veľmi poctivé a precízne.

Niektorých ľudí odrádza cena elektrolýzy (ktorá však ponúka najtrvalejšie výsledky). Niektorí ľudia majú obavy z bolesti alebo nepohodlia (termín invazívna metóda vskutku môže niekoho vystrašiť). V skutočnosti moderné ošetrenie ihlou dnes už nebolí – najlepšie bude, ak sa nás spýtate na ďalšie detaily procedúry.

Vytvárame dostupný luxus.
Objavte našu ponuku.