Online rezervácia
Je v poriadku podstúpiť laserové odstránenie chĺpkov v lete?

Je v poriadku podstúpiť laserové odstránenie chĺpkov v lete?

4. júla 2020

Áno, aj v lete chodia ľudia na laserovú epiláciu. Alebo lepšie povedané – obzvlášť v lete je pre nás dôležité vyzerať hladšie viac ako inokedy. Keď udrú horúčavy, odkladáme najviac oblečenia a inak skryté partie (napríklad podpazušie alebo oblasť bikín) sa dostávajú do pozornosti.

Lenže čo so slnkom, ktorého priveľa škodí aj zdravej (a nechránej) pokožke? Po odstránení chĺpkov cítite, že máte citivejšiu pokožku. Potrebuje čas na hojenie a môžete ísť po laseri von? Dobré otázky.

Skúsenosť, že laser a slnko nejdú dokopy pochádza z minulosti – keď boli laserové zariadenia menej dokonalé ako dnes, a nevedeli tak presne zacieliť na pigment v korienku chĺpku. Čiže zasahovali aj pokožku v okolí chĺpka. Moderné lasery sú o dosť presnejšie – a v našom salóne Hairless používame vôbec tú najmodernejšiu technológiu, diódový laser. Pokožka teda pri ošetrení nie je vôbec toľko namáhaná ako pred rokmi.

Veľa záleží aj od okolností a od profesionality personálu, ktorý odstránenie ochlpenia vykonáva. Množstvo pigmentu v chĺpku, oblasť ošetrenia, vek alebo hormóny ošetrovanej osoby majú veľký vplyv na proces a výsledok, a to nezávisí od ročného obdobia a intenzity slnka.

Pred slnkom sa musí chrániť každý, nielen ten, čo ide absolovať laserovú epiláciu. Je dobré ak pred procedúrou nie ste aspoň 72 hodín vystavení priamemu slnku, vynecháte aktivity pri vode (a po opaľovaní sa odporúča aj väčšia pauza pred laserovou epiláciou).

Keďže termíny do salónu sa dohadujú dopredu, vždy sa môžete informovať skôr u nášho personálu. Pýtajte sa veľa – to je základné pravidlo pri epilácii v lete. Napríklad nie každý opaľovací krém je vhodný v období absolvovania procedúr a so slnením by ste nemali íst do extrému. Zvláštna ochrana pokožky počas laserových ošetrení je na mieste. A po konci každej procedúry by ste si mali dopriať trochu času, aby sa vám na pokožke uzatvorili póry po odstránených chĺpkoch.

Vytvárame dostupný luxus.
Objavte našu ponuku.