Online rezervácia
Diagnóza keratosis pilaris: čo to je a ako sa jej zbaviť?

Diagnóza keratosis pilaris: čo to je a ako sa jej zbaviť?

9. decembra 2017

Keratoris Pilaris (folikulárna keratóza), je pomerne bežný problém, aj keď sa o ňom veľa nehovorí. Nie je nebezpečná a objavuje sa aj u inak úplne zdravých ľudí: vystupujúce malé červené alebo biele„bodky“ na koži sú skôr estetickým problémom.

“Kuracia koža” trápi väčšinou mladšie ročníky, a to najmä na chrbte, pažiach, zadku či tvári. Objavuje sa nečakane a navonok bezdôvodne, bez iných sprievodných príznakov. V podstate ide o nahromadené mŕtve bunky, ktoré pripomínajú vyrážky. Okrem toho, že postihnuté miesta nepekne vyzerajú, môže sa pridať aj svrbenie či šúpanie. Folikulárna keratóza niekedy zmizne úplne sama, napríklad s vekom.

Znie to povedome? Verte nám, ste jedni z mnohých. Zlá správa: tento problém sa nedá sa liečiť, aj keď dlhodobou správnou starostlivosťou je možné signifikantne obmedziť jeho príznaky. Ak budete len čakať na to, že zmizne sám, je pravdepodobné, že hrbolčeky budú pribúdať a koža drsnieť. Takže ako keratoris pilaris predchádzať a čo robiť, keď ju už máte?

Liečba

Pamätajte si, že musíte byť trpezliví: nie každému sadne každý typ liečenia, takže možno budete musieť vyskúšať niekoľko riešení. Kým sa pokožka vyčistí, môže to trvať niekoľko týždňov, a aj následne sa o ňu treba starať, inak sa keratosis pilaris vráti. Niektorým bude stačiť dobrý hydratačný krém, ale najspoľahlivejšie je konzultovať lekára.

Vytvárame dostupný luxus.
Objavte našu ponuku.