Desať mýtov o chĺpkoch, ktorým netreba veriť

Desať mýtov o chĺpkoch, ktorým netreba veriť

3. júna 2020

Určite ste s niektorými tvrdeniami v tomto článku už stretli. Fakt je, že nie všetko čo ľudia hovoria, je naozaj pravda.

Mýtus: Chĺpky holením hrubnú.
Pravda: Chĺpky sa jednoducho zužujú ku koncu a pri holení ho skrátka preseknete v strede – v tej hrubšej časti. Takže sa zdá, že je hrubší.

Mýtus: Holiť sa treba vždy proti rastu chĺpkov.
Pravda: Platí to skôr iba pri mužskej tvári. Napríklad v podpaží rastú chĺpky rôznymi smermi. A pri nohách je výhodné holiť sa smerom dolu, pretože si menej podráždite kožu a je to aj bezpečnejšie. Hoci holením sa proti rastu získate lepšiu efektivitu.

Mýtus: Po holení môžete ihneď použiť dezodorant.
Pravda: Pár minút až hodinu po holení máte na danom mieste citlivejšiu pokožku, z ktorej boli odstránené mŕtve bunky, ktoré však majú tiež ochrannú funkciu. A nie každý dezodorant obsahuje potrebné zvlčujúce látky, takže je lepšie počkať aspoň švrťhodinu na jeho aplikáciu.

Mýtus: Holiaci strojček môžete mať uložený v sprche.
Pravda: Vlhkosť strojčeku nepomáha, iba hrzdavie (okom to nemusí byť vidno) a množia sa v ňom baktérie. Strojček je lepšie utrieť a uložiť na suché miesto.

Mýtus: Pinzeta je dobrá pomôcka na vrastené chĺpky.
Pravda: Pinzeta nie je dvakrát šetrná k pokožke a jej používanie môže viesť dokonca k drobným rankám alebo zápalom. Lepšie sú metódy, ktoré tak nebolia – napríklad laserová epilácia.

Mýtus: Laser odstráni chĺpky natrvalo.
Pravda: Hoci je laser veľmi efektívny, niektoré chĺpky začnú rásť až po veľmi dlhom čase. Aj keď absolvujete viac laserových procedúr, je lepšie opísať laserovú epiláciu ako permanentnú redukciu než ako trvalé odstránenie chĺpkov.

Mýtus: Laserová epilácia je drahá.
Pravda: Ak si spočítate náklady na takmer denné holenie a laserovú epiláciu, ktorú absolvujete len párkrát v živote – vyjde vám laser lacnejší. Akurát tie náklady nie sú rozložené na dlhé obdobie.

Mýtus: Medzi laserovými procedúrami by ste sa nemali holiť.
Pravda: Laser má za úlohu ničiť korienok chĺpka a jeho vlas nad kožou by mohol laser absorbovať. Preto je dobré oholiť si dané miesto pred laserovým ošetrením – alebo ešte lepšie, opýtať sa dopredu v salóne.

Mýtus: Pred laserovou procedúrou si teda môžem vytrhnúť chĺpok pinzetou alebo voskom.
Pravda: Ak to urobíte, laser nenájde korienok chĺpka a je tým pádom vlastne zbytočný.

Mýtus: Domáce odstraňovanie chĺpkov je rovnako účinné ako profesionálne.
Pravda: Doma väčšinou nemáte výbavu, školený personál, skúsenosti a techniky ako v salóne.

Vytvárame dostupný luxus.
Objavte našu ponuku.