Online rezervácia
Dá sa vyhrať boj s otravnými zarastajúcimi chĺpkami?

Dá sa vyhrať boj s otravnými zarastajúcimi chĺpkami?

26. októbra 2017

Zarastajúce chĺpky sú absolútna nočná mora – bolia, hnisajú, tvrdohlavo sa objavujú znovu a znovu. S troškou trpezlivosti alebo pomocou odborníkov sa im však dá predísť.

Ako a prečo chĺpky zarastajú?

Normálny chĺpok vyrastá priamo z vlasového folikulu, smerom von z kože. U niektorých ľudí sa predovšetkým po holení chĺpok zakrúti a začne vrastať späť. Potom nasleduje stará známa pesnička: pokožka na tomto mieste začne červenieť, svrbieť a bolieť, niekedy i hnisať.

Rizikové sú predovšetkým miesta, kde sa najčastejšie holíte, a situáciu zhoršujú nečistoty a nahromadené mŕtve kožné bunky, ktoré upchávajú folikuly. Komplikácie spôsobujú aj veľmi kučeravé či hrubé, tvrdé chĺpky.

Prevencia

Do istej miery môžete zarasteniu chĺpkov zabrániť. Holenie či epilácia bude trvať trošku dlhšie, ale stojí to za to, ak predídete zarastaniu, prípadne i infekcii.

  1. Pred holením/epiláciou pokožku dôkladne umyte a použite špeciálne krémy či peny na holenie.
  2. Tupé žiletky sú váš najväčší nepriateľ. Vždy použite novú, ostrú žiletku a dávajte si pozor, aby ste sa holili v smere rastu chĺpkov.
  3. Po holení skúste aloe vera alebo iné spoľahlivé prípravky upokojujúce pokožku.
  4. Vyskúšajte peeling – tak zabezpečíte, že sa folikuly nebudú upchávať. Už existujúce zarastené chĺpky zas dokáže “vyslobodiť” spod kože.
  5. Náš favorit: samozrejme laser. Toto je totiž jediný spôsob, ako sa chĺpkov – a teda aj ich zarastania – zbaviť navždy. Laser ničí priamo vlasový folikul, takže po niekoľkých procedúrach korienok mizne spolu s problémami.  Nevýhodou je, že toto ošetrenie väčšinou poriadne bolí a nie je vhodné pre ľudí so svetlými chĺpkami.

Vlastne aj my v Hairless sme boli dlho presvedčené, že laser sa automaticky rovná bolesť. Existuje však alternatíva, ktorú nájdete u nás v salóne. Náš prístroj totiž pokožku nezohrieva, takže procedúra nebolí. Super je, že ničí aj svetlé chĺpky.

Ako dostať  zarastený chĺpok von

  1. Použite sterilizovanú ihlu alebo pinzetu a skúste veľmi opatrne chĺpok vybrať. Ak to nejde, prestaňte: príliš agresívne vytrhávanie či nebodaj vytvorenie rany a rýpanie sa v nej môže viesť k infekciám a jazvám. Pozor, toto stále nie je ideálne riešenie, aj keď si ho vyberá veľa ľudí – narúšať kožu jednoducho nie je dobrý nápad.
  2. Vytvorte na mieste chĺpkov tlak pomocou teplej, vlhkej utierky na aspoň 10 minút. Koža zjemnie a chĺpok by sa mal dostať na povrch. Vtedy ho môžete odstrániť.
  3. Peeling vám doslova „zbrúsi“ kožu a zbaví ju nečistôt. To logicky znamená, že sa môžete dostať až k zarastenému chĺpku.
  4. Siahnite po oleji z čajovníka. Ten je známy množstvom priaznivých účinkov pre pokožku a je skvelým bojovníkom proti infekciám.
  5. Vyskúšajte prípravky určené na liečbu akné, najmä ak sa vám miesta so zarastajúcimi chĺpkami zapaľujú. Pomôcť môže kyselina salicylová alebo kyselina glykolová.

Vytvárame dostupný luxus.
Objavte našu ponuku.